TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tahtakurusu haşeresi oldukça mide bulandırıcı ve insan kanıyla beslenen canlıdır. Beslenmesini kan emerek sağlarlar ve ulaşılması çok güç olan kuytu köşelere saklanmaktadırlar. Yumurtlayarak yaşamlarını devam ettiren bu tahtakuruları diğer tüm haşere türü gibi çok çabuk ürerler. Evde tahtakurusu gözle görmek oldukça zordur. Görüldükleri zaman önlem almak gerekir ve alınmadığı takdirde de o alanın tamamını sarabilirler.

Genellikle yataklarda, koltuklarda, çekyatlarda dikiş kısımlarına yumurtalarını bırakan tahtakuruları buralarda yumurtalardan çıkarak beslenmek için kan emecek canlı ararlar. Bireysel olarak yapılan geleneksel tahtakurusu ilaçlama çoğu kez bu tahtakuruları karşısında yetersiz kalır. Bireysel önlemler hem vakit kaybına hem de maddi kayba sebep olur. Bu bireysel yetersiz ilaçlama sonucunda bu böcekler ölmeyecek aksine kullanılan yanlış doz ilaca karşı böcekler bağışıklık kazanacaktır. Böylelikle de tahtakurusu ilaçlama maddi olarak artacak ve ilaçlama yaptıracak kişiyi zor duruma düşürecektir.

 

Tahtakurusu ile mücadele

Küçük olan bu tahtakurusu ile mücadele sanıldığı kadar basit bir ilaçlama uygulaması değildir. Tahtakurusu ölümü çok zor sağlanan canlıdır. Sağlığına ve temizliğe özen gösteren ve dikkat eden herkesin tahtakurusu ilaçlama yöntemlerini dikkatli bir şekilde yaptırması gerekir. Öztürk Böcek İlaçlama bu konuda engin bilgisi ve tecrübesi sayesinde tahtakurularının yaşayabileceği yerleri, üreme şekillerini kısaca böcekleri tanıyarak ve hangi ilaçların kullanılabileceğini bilerek ilerlemekte ve profesyonel bir yaklaşımla sorunu kökten çözmektedir. Tahtakurusu ile mücadele de baş edebilmenin yolu yalnız ve yalnızca profesyonel bir şekilde ilaçlama yapmak ve tedbir almaktır.