BİTKİ İLAÇLAMASI

Bitkilerde aynı insanlar gibi hastalanabilir ve hatta ölebilir. Bu nedenle bakımlarına gerekli özeni mutlaka göstermek gerekir. İlaçlama bu bakımın en önemli parçalarından biridir. Bin bir özenle adeta bebek yetiştirir gibi yetiştirdiğimiz bitkilerimizin çeşitli bitkiler böcek ve haşerelerin uğrak mekânlarından birisidir. Bu yüzden onlardan ciddi anlamda mücadele etmek gerekmektedir.

Bahçelerde sıkça görülen haşereler, örneğin karıncalar, kırkayak gibi türler özellikle yeni filizlenen bitkilerin kökünü yemekte ve onların kurumasına neden olmaktadır. Yetiştirdiğimiz çiçekler ve ektiğimiz sebze ve meyveler için adeta kâbus olmaktadırlar.

Örneğin pamuk piresi, sadece bitki köklerini yiyerek beslenmekte ve bahçelerimize ciddi oranda hasara yol açmaktadır. Özellikle yaz aylarınla uçan haşereler bahçelerimize dadanmakta, keyifle oturup, soluklandığımız bahçelerimizi bizi ısırıp, etrafımızda uçuşarak adeta çilehaneye dönüştürmektedir.

Bunların dışında medyadan ve yazılı basından da sıkça duyduğumuz gibi zehirli keneler, insanlar için büyük bir tehlikenin davetiyecisidir. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsü yayan bu canlıların, insanları ısırması ölümle sonuçlanacak ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu yüzden en kısa sürede bitki ilaçlaması yaptırarak sorunlarınızın önüne geçmelisiniz.

BİTKİ İLAÇLAMASI yaparken evdeki haşerelerden kurtulma yöntemlerinden daha farklı yöntemler uygulanır; çünkü açık havada yapılacak ilaçlamada hava sıcaklığı, havanın rüzgârlı olup olmaması, kullanılan ilacın bitkilere ve hayvanlara zarar verme olasılığı gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur.

Açık alanda ilaçlama yapmak zahmetli ve zordur. Zararlıların türünü belirlemek, doğru ilacı doğru yöntemle uygulamak ve sağlığınızı tehlikeye atmadan ilaçlamayı gerçekleştirmek, uzmanlık ve deneyim ister. Bu yüzden profesyonel haşere ilaçlama firmalarından destek almak, en akılcı çözüm olacaktır.

Böcek ilaçlamada uzman olan İstanbul Öztürk İlaçlama Şirketi olarak bahçenizi zararlılar için değil; kendiniz için doğal ve keyifli bir yaşam alanı haline getirmeniz için 7/24 hizmetinizdeyiz.