BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANLARI

Bilindiği üzere haşereler bünyelerinde birçok mikrop barındırarak insan sağlını tehdit etmektedir. Bu sebeple bahçe ilaçlama işleminin dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Profesyonel olmayan ve amatörce bir şekilde yapılan ilaçlamalar sorunu çözmez. Aksine sorunu daha büyük bir hale getirebilir. Yaz kış kullanılan bu bahçeler kişilerin genellikle sevdikleri ile keyifli vakit geçirmesi veya dinlenmek için kullandıkları mekânlardır. Aynı ev gibi önemli yaşam alanları arasındadır.

İlaçlama faaliyetleri arasında en sık tercih edilen alanlardan biri de bahçe ilaçlamadır. Süs bitkisi ya da tarım amaçlı yetiştirilen meyve sebze gibi bitkilerin bulunduğu bahçelerde görülen ve ekili alanlara zarar veren haşereler, bahçede olduğu gibi ev içinde de çeşitli sorunlara davetiye çıkarır. Bahçe ürünlerine zarar veren bahçe zararlılarına; salyangoz, kanatlı karınca, yaprak biti, fare, bitki kökü yiyen kurtlar gibi haşereler örnek gösterilebilir. Bu haşereler, mücadelede geç kalındığı halde evlere de girebilir. Ayrıca; akrep, çıyan gibi daha büyük ve daha zararlı haşerelerin de dikkatini bahçeye çekebilir. Çünkü bu tip zararlılar küçük böceklerle beslenir ve beslenme imkânı buldukları alanlarda yuva yaparlar.

Bahçelerinizde haşerelerin ürememesi için toprağınızın sağlıklı ve organik toprak olmasına özen gösterin. Bununla beraber bahçe içerisindeki fazla otlardan ve zayıf bitkilerden kurtulun. Bunun için bahçenizi düzenli aralıklarla temizleyin. Bahçenizi sularken damla sulama yöntemi kullanmanız gerekmektedir. Çünkü yeşillikleri sulu tutmak bütün böcekleri bahçenize çekecektir. Bilindiği gibi bütün böcek türleri bahçeniz için zararlı değildir. Aslında bazı böceklerin bahçenin sağlığı için bulunması gerekmektedir.

BAHÇE İLAÇLAMA ZAMANI; ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında yapılır. Rüzgârlı havalarda bahçe ilaçlama yapılmaz. Yağmurdan önce ve yağmurdan sonra bahçe ilaçlama yapılmaz. Bu havalarda bahçe ilaçlama yapılırsa toprağa ve toprak altında yaşayan canlıların ölümüne sebebiyet verir; bu zamanda bahçe ilaçlama çok zararlıdır. Bahçenizde zararlı organizma görüldüğü zaman ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama yaparken bitkilerin ve ağaçların her tarafı atlamadan ilaçlanmalıdır. Eğer ilaçlamada buna dikkat edilmezse bitkinin bir tarafında ölen zararlılar diğer tarafında yaşamaya devam eder.

Uzun zaman sıkıntı yaşamamak için en doğru değerlendirmeleri yaparak ilaçlama işlemlerinizi yaptırmalısınız. Firmamız Öztürk bahçe ilaçlama hizmetlerini tüm İstanbul bölgesinde uluslararası kalite standartlarında sunabilme kabiliyetine sahiptir. Üstelik firmamız bahçe ilaçlama fiyatları konusunda da oldukça cazip fırsatları sizlerle buluşturmaktadır. Böylece bahçeler çok daha güvenli bir yaşam alanı olabilmektedir. En kısa sürede iletişim numaralarımızdan bizleri arayabilir ücretsiz danışma hattımızdan detaylı bilgi neticesinde randevunuzu oluşturabilirsiniz.