YATAK BÖCEKLERİ

Özellikle Güney Asya ülkelerinde sıklıkla görülen yatak böceği Avrupa’nın göbeğinde yer alan otellerde bile sıklıkla görülebilirler. Bu zararlının görülmesi ve varlığının tespit edilmesi de oldukça güçtür. Bunun için dikkat edilmesi gereken birkaç ana tema vardır. Yatak böcekleri genelde karanlıkta hareket eden canlılardır. Bu sebeple odaya girilip de ışık yakıldığında öncelikle gözleri yatağa çevirmek onlarla karşılaşmada etkili olabilir. Ama bu mümkün olmayabilir de. Bu durumda yatak böceği kontrolü için yatağın altını incelemek gerekir. Kahverengi iğne başı kadar lekeler olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Özellikle bilmediğiniz bir otelde konaklıyorsanız mutlaka ama mutlaka çantanızı yere bırakmamalısınız. Yüksek bir yerde bırakmak olası yatak böceği ya da tahta kurusu gibi zararlıların çantanıza girmesini engellemiş olursunuz.

Akar gibi haşereler de insan sağlığına son derece zarar verirken YATAK BÖCEKLERİ ısırma yöntemi ile ciddi hastalık taşıyıcısı olabilirler. Onların ısırıklarını sivrisinek ısırığı ile karıştırmamak gerekir. Yatak böcekleri sıralı üç ısırık yaparlar. Bununla birlikte onların ısırıklarında sivrisinek ısırığında olduğu gibi tendeki kızarıklık alanının ortasında bir iğne izi olmaz. İster mite olsun ister başka bir haşere. Hangisi olursa olsun ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceğini biliyoruz. Bu sebeple de mutlaka onlara karşı bir işlem gerçekleştirmeliyiz. Ama yatak böceği ilaçlama işlemini diğer ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi yine bireysel yapmamalıyız. Mutlaka profesyonel bir destek almalıyız. Bu konuda yeterince uzman firmalar mevcut. Bu firmalardan birisi seçmemiz ve onların ilaçlama yapmasına olanak sağlamalıyız. Tabi bu ilaçlama firmasının da ruhsatlı olması gerekliliğini hatırlatalım.

Yatak içinde böcek şüphesi varsa iyi bir ilaçlama firması ile iletişime geçmek ilk alınacak önlemlerin başında. Ama firmanın ruhsatlı olması da yatak böcekleri ile mücadele kapsamında çok önemli. Çünkü haşere türlerini iyi tanıyan kişilerin yapacağı mücadele de en doğru mücadele olacaktır. Ruhsatlı firmalar Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanırlar. Böylece de haşerelerin yok olmasına ama kişilerin sağlıklı kalmasına olanak verirler. Yatak içindeki böcekler uyku düzeninizi de olumsuz etkileyecektir ki bu durumda günlük yaşantıya olumsuz etki edecektir. Bizler Öztürk İlaçlama olarak 7/24 saat sizlere maksimum destek veren bir ilaçlama firmasıyız. Bizleri arayıp haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.