YATAK BÖCEKLERİ

Yatak böcekleri aslında çok iyi bildiğimiz bir böcek türüdür. Yatak böceği ismi pek kullanılmasa da en çok bilinen ve kullanılan ismi ‘tahtakurusu’ dur. Kan ile beslenmelerini sağlayan yatak böcekleri yaşamlarını sürdürmekte ve genel olarak insanların uyku zamanlarında rahatsız edici kan emme fonksiyonlarına başlarlar.

Yatak böcekleri kan emdikleri için derinin sokulduğu bölgede kızarıklık ve aşırı kaşıntı meydana gelir. Aşırı kaşıntılardan dolayı deri tahriş olma aşamasına kadar gelir. İstediğiniz kadar temizlik yapın ya da titiz olun bu canlının evinize bulaştığında her alanda görülmesi mümkündür.

Haşereler insanların açıklarını yakalamaya çalışan küçük böceklerdir. Bu açıklar genel olarak beslenme, çoğalma veya barınma içindir. Yatak böcekleri boş bir an yakaladıklarında affetmezler ve yuva kurarak insanların evlerine, iş yerlerine hemen ortak olmaya başlarlar. Böyle sorunlu böcekler için tek çıkar yol yatak böceği ilaçlama yaptırmaktan geçer.

 

Uyurken Yalnız Bırakmayan Böcek: Yatak Böceği

Her yeni başlayan güne uyandığınızda kızarıklık ile kaşıntıyla başlayanlar için oldukça sorun yaratan yatak böcekleri ne yazık ki ilaçlama yapılmadan bu sorundan kurtulunamaz. Bu böcek ile bireysel mücadele mümkün olmamakla birlikte geç kalındığında yatak haşeresi yavruları tamamen yaşam ortamını saran ve ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olan canlıya karşı tek mücadele yatak böceği ilaçlama yapılmasıdır.

Beslenmesini insan ve hayvanlar üzerinden gerçekleştiren yatak böceği ısırığı ile vücudunuzda kırmızı noktalar oluşur ve aşırı kaşıntı yaratır. Yatak böceği ilaçlaması uygulaması uzman personellerce yapılmalı ve mutlaka doğru ilaç dozları ve doğru ilaç kullanılmasına özen gösterilmesi çok önemlidir. Yatak böceği ruhsat sahibi ilaçlama şirketlerinin faaliyet verdiğinden emin olunduktan sonra yatak böceği ilaçlaması yapılması gerekmektedir.