YATAK BÖCEĞİ

Günümüzde sağlık sorunlarının birçoğu haşerelerden kaynaklanıyor. Her ne kadar bunun bilincinde olmasak da bu su götürmez bir gerçek. Özellikle de ortalıklarda göremediğimiz, sadece geceleri karanlıkta ortaya çıkan haşereler bizleri daha savunmasız yakalarlar. Yatak böceği bunlara en iyi örneklerden birisidir. Varlığını anlamak dahi oldukça güçtür. Ayrıca yatak böcekleri ile sivrisineklerin ısırıklarını ayırt etmek de çok güçtür. Yatak böcekleri peş peşe üç ısırık oluştururlar. Ayrıca kızarıklığın oluştuğu bölgenin ortasında iğne izi olmaz. Bu şekilde yatak böceği olup olmadığını anlamak mümkündür. Bunun yanında yatakların altını kontrol edip küçük lekeler oluşup oluşmadığını değerlendirmek gerek. Ama bu lekelerin pas lekesi olmadığını da iyi incelemek gerekir. Yatak böcekleri genellikle yakın çevredeki duvar çatlaklarına gizlenirler ve bu çatlaklarda dışkı lekeleri bırakırlar. Bu da bir tespit yöntemi olabilir.

YATAK BÖCEĞİ var mı yok mu diye anlamanın bir diğer yöntemi de odaya ilk girilip ışık yakıldığında direkt yatağın üzerinin kontrol edilmesidir. Işığı gören bu haşereler kaçışmaya başlayacaklardır. Yatak içindeki böcekler ve tahta kuruları ancak doğru ilaçlama yöntemleri ile yok edilebilirler. Bu nedenle önemli olan doğru ilaçlama firmasının tespit edilmesidir. Öncelikle firmanın resmi belgelere sahip olması gerekir. Yatak içinde olan böcek kişisel ilaçlama yöntemleri ile yok edilemezler. Bu nedenle bireysel ilaçlama yöntemlerinden uzak durmak ve kulaktan dolma bilgiler ile yatak böceği ilaçlama yapmamak gerekir.

Tahta kuruş ve benzeri haşereler gecenin ileri saatlerinde ilaçlanmalıdır. Bu konuda uzmanların önerilerini dikkate almakta yarar var. Resmi belgeli olan ilaçlama firmalarının hem haşere türlerini tanıma şartı bakımından hem de Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanabiliyor olmaları bakımından önemli özellikleri taşırlar. Yatak böceği ilaçlama işleminde doğru ilaçları kullanmak alınacak sonucu doğrudan etkileyecektir. Bu konuda sizleri memnun edeceğimiz garantisini verebiliriz. Çünkü Öztürk İlaçlama olarak en doğru yöntemler ile en hesaplı ilaçlamayı yapıyoruz. Yatak içindeki böcek kabusunuz olmadan bizleri arayın. Günün her saatinde hizmet veren firmamızdan destek almak ve haşerelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız bizleri aramadan ve referanslarımız ile görüşmeden karar vermeyin. Bizler uzman kadromuz ile 7/24 saat hizmetinizdeyiz.