Tahtakurusu böceği 5 mm boyunda çok küçük canlılar olup kahverengi ve koyu kırmızı renktedirler. Tahtakurusu haşeresini gözle görmek zordur. Beslenmelerini gece vakitlerinde konukçulara yaklaşıp kan emerek sağlarlar. Havaların soğuk olduğu zamanlarda yarı uykuya geçerek, 1 yıl hiç beslenmeden yaşamlarını sürdürebilirler. Isırdıkları yerde kaşıntı nedeniyle oluşan cilt tahrişlerine, alerji ve psikolojik etkilere yol açabilirler. Çoğalmalarını yumurtlayarak sağlayarak çok hızlı bir şekilde üreyebilirler.

Tahtakurusu ilaçlamalarında günün her saati siz müşterilerimize hizmet kaliteli garantili hizmet sunmaktayız. Sorunsuz hizmet sunan tahtakurusu ilaçlama şubemiz en uygun fiyatlarla profesyonel çözümler sunmaktadır.

Tahtakurusu kan emerek beslenen bir haşere türüdür. Yapı olarak çok küçük olmaları ise fark edilmelerini oldukça zorlaştırmaktadır ve çok hızlı üremektedirler. Bu yüzden fark edildiği anda geç kalınmadan daha fazla yayılmasını önlemek amacı ile çok acilen tahta kurusu ilaçlaması yapılmalıdır.

Ortalama büyüklükleri beş ile altı milim arasındadır. Altı adet ayaklarının yanı sıra baş kısımlarında ise flageta olarak bilinen antene sahiptirler. Tahta kuruları genelde geceleri aktiftirler. Gündüzleri onları fark etmek nerede ise imkansızdır. Bu haşereler besin bulamasalar dahi bir buçuk ile iki yıl gibi çok uzun zaman zarfında canlı kalabilmektedirler. İnsanlar, evcil ve yabani hayvanlar üzerinden kan emerek beslenirler. Tahtakuruları konaklayanlara ise sadece geceleri saldırırlar.

Böcek ilaçlama şirketleri olarak daima kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları sunarız.