Kene adını verdiğimiz haşere gurubu evcil ya da yabani hayvanların üzerlerinde parazit olarak yaşarlar. Ayrıca çimenlik diye tabir ettiğimiz yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülmektedirler. Bu zararlı kemirgen keneler evlerimiz içerisine; genel olarak evcil hayvanlarınız vasıtası ile girerler.

Kene haşeresi besin ihtiyacını insanlardan ve hayvanlardan kan emerek sağlar. Boyları yaklaşık 5 mm, koyu kızıl ve kahverengi renktedirler. Olgunlaşmasını kan emerek sağlayan kene haşeresi yassı ve oval yapıya sahiptir. Kene haşeresinin bacaklarında vantuzlar ve çengelleri vardır. İnsan ya da hayvanların derilerine kolaylıkla yapışarak hortumları vasıtasıyla kan emerler ve yeterince şiştiklerinde kendilerini yapıştığı yerden yere atarak uzaklaşırlar. Kenelerin salgıları ve enzimleri ile insanlara birçok hastalığın (bakteri, mantar, parazit, virüs vb.) kökenli hastalıklar taşınmasına neden olurlar. Ayrıca felç ve alerjik reaksiyona neden olabilen haşerelerdir. Kene ısırmasıdurumunda vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Kene yumurtlayarak çoğalarak kısa bir zamanda yüzlerce yavru oluşturur. O yüzden kene haşeresinin görüldüğü yerler hemen profesyonelce ilaçlanarak dezenfekte edilmelidir.

Biz kene ilaçlama şirketi olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışanlarımızla siz müşterilerimizin her daim yanındayız.

Keneler basık bir vücut yapısına sahip kırmızı ya da koyu kahverengi renkte ve ortalama olarak bir ile beş milimetre boyutlarında kan emerek beslenen haşere türleridir. Kene ilaçlama kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının yaygınlaşması sebebi ile ayrı bir önem arz etmektedir. Keneler genel olarak hayvanlar üzerinde asalak olarak yaşayan ve kanları ile beslenen haşereler oldukları için hayvanların taşımış oldukları hastalıkları ısırma yolu ile insanlara bulaştırabilmektedirler.

Böcek ilaçlama şirketleri olarak daima kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları sunarız.