Kalorifer böceği sıcak ve nemli ortamları sever ve hızlıca çoğalan bu böcekler buralara yumurtalarını bırakarak çoğalırlar. Kalorifer haşeresinin boyları 2-3 cm boylarında değişir. Gövde kısmından uzun antenleri bulunur. Kalorifer böcekleri renk olarak sarı ve ya kahverengi olup bulundukları ortamlarda hızlı hareket etme özelliğine sahip haşerelerdir. Bu böceklerin sıcak ortamda yaşayabildikleri gibi soğuk ortamlarda da yaşayabilme özellikleri vardır.

1 ay boyunca hiçbir şey yemeden yaşamlarını sürdürebilen haşerelerdir. Kalorifer böcekleri bulundukları ortamlarda (bodrum, ev, iş yeri, çatı vb. ) insanların yedikleri kırıntılarla gece vakitlerinde beslenerek gerçekleştirirler. Kalorifer böcekleri bulundukları alanlarda sürekli olarak yer değiştirirler. Genellikle bireysel yapılan ilaçlamalarda sonuçsuz kalan kalorifer böceklerinin üzerlerin de taşıdıkları birçok bakteriden dolayı çeşitli hastalıklara (dizanteri, astım, verem, mantar vb.) sebep olurlar. Kalorifer böcekleri ilaçlama taşıdıkları hastalıkları; insan besinleriyle ya da yüzeye bıraktıkları yumurtalar vasıtası ile salyaları ve ya dışkılarıyla bulaştırırlar.

Kalorifer böceği ilaçlamasında ziraat mühendisleri kontrolünde, Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar kullanılarak deneyimli personeller ile yapılması gerekir. Kalorifer böceği ilaçlama şirketi olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli, ekonomik ve garantili hizmet sunuyoruz.

Kalorifer Böcekleri Nasıl Çoğalır?

Kalorifer böcekleri çok hızlı üreyip çoğalan böcek türleridir. Kalorifer böcekleri yumurtlayarak çoğalım gerçekleştirirler. Bu böcekler yumurtalarını paketler halinde bırakırlar. Kalorifer böceği 200 e yakın yavru yapabilmektedir. Kalorifer böceği yumurtasından 15 gün içerisinde yavrular çıkar. Bu kalorifer böcekleri 45 içerisinde olgunlaşır ve üreme yapmaya başlarlar. Yumurtadan çıkan bu yeni kalorifer böceklerinin de üreme yaptığı düşünülür ise tehlike daha iyi anlaşılacaktır. Çok hızlı üreyip çoğaldıkları için yaşam alanlarımızı istila ederler. Bu nedenle de kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak en sağlıklı yöntem olacaktır. Kalorifer böceği ilaçlama ile bu böceklerden kısa sürede kurtulabilir ve sağlıklı ortamlarda yaşayabilirsiniz.

Kalorifer Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Kalorifer böcekleri üreme ve çoğalma özellikleri nedeniyle yaşam alanlarımızda tehdit oluştururlar. Çünkü çok hızlı üreyip çoğalırlar. Bu nedenle gördüğümüz tek bir adet kalorifer böceğini önemsemeli ve hemen önlem almalıyız. Kimi zaman kalorifer böceklerinden kurtulmak için bireysel yöntemleri kullanırız. Kendimiz ilaçlama yapmaya çalışarak kalorifer böceği sorununu çözmek isteriz. Ancak bireysel kalorifer böceği ilaçlamaları kesinlikle kalıcı çözümler sağlamaz. Aksine bu böceklerin sayıca artmasına neden olabilir. Çünkü kalorifer böcekleri için özellikle de bu böcek türü için etkili olan kalorifer böceği ilaçlarının kullanılması gerekir yine ayrıca kalorifer böcekleri için en uygun ilaçlama yöntemlerinin kullanılması gereklidir. Ancak bu şekilde kalorifer böceğine çözüm bulunabilir. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum diyorsanız cevabı profesyonel olarak kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak olacaktır.

Kalorifer böcekleri ne renktir?

Kalorifer böcekleri farklı renklerde olabilirler. Kalorifer böcekleri genellikle sarı, kahverengi ve kızıl renklerdedirler.

Kalorifer böcekleri uçar mı ?

Kalorifer böceklerinin vücutlarında kanatları da mevcuttur. Bu yüzden kalorifer böcekleri uçabilir.

Evde Kalorifer Böceği

Kalorifer böcekleri sıcak alanları seven böcek türleridir. Evlerimizde yaz kış sıcak alanlar olduğu için evde kalorifer böceklerini görmekte sürekli olarak münkündür. Evde kalorifer böceklerini daha çok evlerimizin mutfak alanlarında görürüz. Kalorifer böcekleri gıda ihtiyaçlarını mutfak alanlarından karşıladıkları için yuvalarını da daha çok bu alanlara yapar ve üremeyi de bu alanlarda yaparlar.

Bilindiği üzere kalorifer böcekleri çok hızlı çoğalmaktadır. Bu nedenle evde kalorifer böcekleri görüldüğü zaman vakit kaybetmeden önlem alınmalı ve ilaçlama yaptırılmalıdır. Çünkü evde kalorifer böcekleri için önlem alınmazsa giderek sayıca artarlar ve bu durum sağlığınızı da tehlikeye atar. Çünkü kalorifer böcekleri her türlü kirli alanlarda gezindikleri için mikrop taşırlar. Bu mikropları da evlerimizdeki her alana yayabilirler. Çünkü kalorifer böcekleri gıda ürünlerimiz dahil her alanda gezinirler. Bu da sağlığınızı tehdit etmektedir. Bu nedenler ile evdeki kalorifer böcekleri için mutlaka uzman kalorifer böceği ilaçlama şirketi ya da kalorifer böceği ilaçlama firmasına kalorifer evde böceği sorunu için ilaçlama yaptırmak en doğru tercih olacaktır.

Kalorifer Böceğinin Zararları

Kalorifer böceklerinin zararları en çok psikolojik yöndedir. Çünkü tüm yaşam alanlarımıza her yol ile girip kısa sürede de çoğalırlar. Bir anda gece görürken gündüzleri bile görmeye başlarız. Bu durum kalorifer böceklerinin giderek yaşam alanımızda arttığının bir göstergesidir. Bu durum tedirgin olmamıza sebep olur. Yine kalorifer böceklerinin zararlarından biride hastalık taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olmalarıdır. Çünkü diğer böcekler gibi kalorifer böcekleri de çok pis ve hijyenik olmayan alanlarda gezinebildikleri için birçok mikrobu bünyelerinde muhafaza ederler. Gittikleri her alana da bu mikropları bulaştırırlar. Alerjik rahatsızlıklar bu hastalıkların başında gelmektedir. Çünkü gıda maddelerinin üzerlerinde, mutfak eşyalarımızın üzerlerinde, giysilerimizin üzerlerinde, yatağımızda vb. her alanda gezinirler. Bu nedenle kalorifer böceğinin zararları en çok sağlığımız üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu açıdan kalorifer böceklerinin zararlarından kurtulmak için kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak doğru tercih olacaktır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları

Öztürk ilaçlama olarak İstanbul, İzmit, Kocaeli de şubelerimiz olduğu için kalorifer böceği ilaçlama fiyatlarımız her bölge, semt için sabittir. Uygun kalorifer böceği ilaçlama fiyatlarımız ile 7/24 İstanbul Avrupa yakası, Anadolu yakası, İzmit, Kocaeli bölgelerine kaliteli ilaçlar kullanarak profesyonel olarak kalorifer böceği ilaçlama hizmetlerini vermekteyiz. İlaçlama fiyatlarımız tüm açık ya da kapalı alanlarda aynıdır. Sizde ekonomik fiyatlar, uygun fiyatları ile kalorifer böceklerinizden kurtulmak istiyorsanız bize ulaşın.

Kalorifer böceği ilaçlama şirketi

Kalorifer böceği ilaçlama uygulamaları mutlaka alanında uzman kalorifer böceği ilaçlama şirketine yaptırılmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama şirketinin mutlaka yasal ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olması gereklidir. Korsan ilaçlama firmaları ile çalışıp sağlığınızı tehlikeye atmayınız. Merdiven altı çalışan ruhsatsız firmalar sağlık açısından zararı olan ilaçlar ile ilaçlama yaparlar. Bu nedenle uzman olan ve kaliteli olarak kalorifer böceği ilaçlama hizmeti veren yasal kalorifer böceği ilaçlama şirketlerinden hizmet alınız.

Kalorifer böceği ilaçlama servisi, kalorifer böceği ilaçlama firması ya da kalorifer böceği ilaçlama şirketlerinden ilaçlama uygulamaları sonrasında belgelerini alınız.