İŞ YERLERİ NEDEN İLAÇLANMALIDIR?

Herhangi bir böcek veya farenin pis ortamlardan aldığı tüm mikropları gıdalara, paketlere, yüzeylere bulaştırırlar. Bu maddelere, yüzeylere temas eden her insan o mikrobun ya da hastalığın taşıyıcısı haline gelir. Bunlar gibi durumlar sağlık açısından kabul edilemez ve mutlaka iş yeri ilaçlaması yapılarak alanların kontrol altına alınması şarttır.

Sürekli bir insan sirkülâsyonunun olduğu bu yerler sadece küçük mekânlar olmamaktadır. Büyük alanların olduğu özellikle fırın, kafe, restoran, marketler gibi halkın sağlığını direkt etkileyecek alanlar sıkı denetim altındadır. Herhangi bir böcek ya da bir kemirgenin görülmesi durumunda ciddi ekonomik zararlar ve yaptırımlarla karşı karşıya kalınabilir. Bunların hepsinin önüne geçmek, sağlıkta hile yapmamak ve böcek ve farelere karşı alanları kontrol altına almak için iş yeri ilaçlama uygulaması gerekir.

 

Öztürk İlaçlamanın İş Yerinde Haşereyle Mücadelesi Nasıl Olur?

Bazı böcekler ne yazık ki insanlar üzerinden bile başka alanlara taşınabilmektedir. Bit, tahtakurusu, uyuz, pire ve diğer kan emici haşereler insandan insana bulaşabilmekte ve bulaştığı ev ya da iş yerlerinde hemen çoğalarak yuvalar oluştururlar.

Geniş iş yerlerinde yumurtaların fark edilmesi genellikle zordur. Böylelikle iş yeri ilaçlama işleminde kullanılan biyosidal ürünün gerekli makinelerle alanın her yerine eşit şekilde nüfuz etmesi gerekmektedir. Bu iş yeri ilaçlaması işleminin Öztürk İlaçlama tarafından yapılması kontrollü şekilde yapılmaktadır. Öztürk böcek ilaçlama ile gereken mücadelenin ortaya konmasında 7/24 günün her saati hizmet vermekte ve ekonomik olarak iş yerleri, gıda yerleri, ofislerin daha büyük sıkıntılar çekmesinin de önüne geçmektedir.