Fare sevimli görüntüsüne rağmen çok sayıda zararı olan bir canlıdır. Aklınıza gelebilecek her türlü şeye zarar veren bu canlı hem sağlık açısından hem de maddi açıdan sorunlara neden olmaktadır. Isırma durumlarında sodoko adı verilen bir hastalığa neden olmaktadır. Ayrıca yaşam alanlarında gezinirken bırakmış oldukları salya ve dışkılar nedeniyle ölümcül hastalıklara yakalanan insanlar vardır. Verem, tifüs, veba, salmonella rahatsızlıklarına neden olan fareler ile mücadele vakit kaybı yaşanmadan gerçekleştirilmelidir. Fare mücadelesi fare türüne göre farklılaşmaktadır. Bu nedenle fare ilaçlama işleminin uzman İstanbul fare mücadelesi firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. Bu firmalar fare türleri konusunda bilgi sahibi oldukları için muhtemel yuvalarını tespit etmektedir. Ayrıca giriş ve çıkış yolları keşfedilerek bu alanlarda tedbirler alınarak fare sorunu tekrarı engellenmektedir.

Fareler ile mücadele için seçilecek ilaçlama firmasının ruhsatlı olmasına dikkat edilmelidir. Piyasada gerekli yetki belgeleri olmamasına rağmen ilaçlama yapan firmaların sayısı oldukça çoktur. Sadece para kazanma arzusu hisseden bu firmalar kanserojen içeren ilaçlar ile ilaçlama sağlamaktadır. Yaptıkları hatalı uygulamalar nedeniyle haşerelerin ilaçlara karşı güçlenmesine neden olan ruhsatsız Anadolu yakası fare mücadelesi firmaları uzak durulması gereken firmalardır. İşlem yaptırılacak olunan Avrupa yakası fare mücadelesi firması Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, tamamı ile Sağlık Bakanlığı’nın haşereler ile mücadele için çıkarmış olduğu yönetmelik hükümlerini uygulayan firmalar olması gerekmektedir. Bu firmalar alanında uzman ve eğitimli kişiler ile çalışmaktadır. Kullandıkları ilaçların tümü onaylı olup, kanserojen içermemektedir. Yaptıkları işlemler öncesi ve sonrası yapılması gereken işlemler konusunda bilgi paylaşımı yapan uzman fare mücadelesi İstanbul firmaları istenmeyen durumların oluşmasının önüne de geçmektedir.

Fare sorunu yaşadığını anlayanların vakit kaybı yaşamadan uzman bir ilaçlama firmasından profesyonel fareler ile mücadele desteği almak için adım atması gerekmektedir. Yapılan ilaçlama sonrası farelerin mikroplarından evi arındırmak için detaylı bir temizlik yapılmalıdır. Fare sorununun tekrar etmemesi adına açık yiyecek bırakmamak, temizlik yaparken dışkı kontrolü yapmak önemlidir. Evinizde siyah renkli pirinç tanesi benzeri bir cisim görüyorsanız bu evinizde bir farenin yaşadığının kanıtıdır, bu nedenle bu incelemeyi yapmak fare sorunun erken fark edilmesine yarayacaktır. Fare mücadelesi konusunda İstanbul’da destek sunan Öztürk ilaçlama 7 gün 24 saat hizmet anlayışı ile çalışan ruhsatlı bir firmadır.