FARE MÜCADELESİ

Fare mücadelesi çok kolay gibi görülen aslında bir o kadar da zor bir işlemdir. Hem zordur hem de hatalı yapılmasının ölümcül riskleri olabilir. Bu nedenle de mutlaka gerekli işlemlerin uzmanları tarafından yapılması gerekiyor. Sıradan yöntemlerle fareler ile mücadele etmek ile zehirli bir odada zaman geçirmek arasında fazla bir fark yok aslında. Fareler insan bedenine zarar vermekle kalmazlar aynı zamanda kullandığımız eşyaların deformasyonuna da neden olabilirler. Sağlık açısından oluşturabilecekleri zararlardan söz etmiyoruz bile. Geçmiş dönemlerde fare sorunu nedeniyle ortaya çıkmış çok sayıda salgınları hepimiz duymuşuzdur. Bu durumda fare ilaçlaması işlemlerini konuya hakim firmalara bırakmak ve merdiven altı firmalardan uzak durmak gerekir.

Merdiven altı firma demek ruhsatlı çalışmayan ve aslında ancak sizin kendi yapabileceğiniz fare ilaçlaması yapabilecek firmalardır. O nedenle de asla beklenen sonucu vermezler. Hatta daha ciddi sorunlara bile yol açabilirler. Birkaç fare yok oldu diye onlardan kurtulduğumuzu düşünemeyiz. Ama ruhsatlı firmalar fareler ile mücadele konusunda zorunlu olarak Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanırlar. Böyle olunca da kişi sağlığı ön plana çıkarılmış olur. Hatta kullandıkları ekipmanlar da fare imhası adına büyük önem sağlarlar ve başarılı işlemlere olanak sağlarlar. Tabi hepsinden önce yapılan fare ilaçlama işleminin uzmanlar tarafından yapılması gerektiğidir. Amatör kişiler asla doğru ilaçlama yöntemini tespit edemeyeceklerdir.

Farelerin çok fazla sayıda türü vardır ve her türü ayrı yöntemler ve ilaçlar ile yok edilebilirler. Fareler ile mücadele kapsamında farelerin türlerini ayırt edebilmek çok önemlidir. Bu nedenle uzman desteği daha da ayrı bir öneme kavuşuyor. FARE MÜCADELESİ anlamında işini layığı ile yapan da birçok firma mevcut. Mesela Öztürk İlaçlama bunlara çok güzel bir örnek olabilir. Bu firma garantili ilaçlama yapıyor ve fareler ile mücadele konusunda hem deneyimli hem de eğitimli kişiler ile çalışıyorlar. Bu neden olsa gerek ki garantili ilaçlama yaptıklarını savunuyorlar. Hem ucuz hem de kaliteli hizmet veriyor olmaları da oldukça özel bir durum. Ayrıca bir ilaçlama firmasının 7/24 saat aktif olması, kendileri ile çalışacak olan kişilerin hayat koşullarını fazla değiştirmeden farelerden kurtulmalarına olanak sağlıyor.