FARE İLAÇLAMA

Birden çok türü olan kemirgenlerin yaşam alanlarında en çok görülen fare türleri; ev faresi, çatı faresi, lağım faresi ve fındık faresidir. Bu canlılar yaşam alanlarınızı beslenmek ve üremek için istila ederler ve büyük zararlar verirler. Bu kemirgenlerle mücadele etmek zordur ve bu kemirgenler insanları ısırıkları zaman sağlığı doğrudan etkileyebilirler. Fareler özelliklede lağım fareleri uzun süre pis alanlarda mikropların içinde gezerler ve yaşam alanlarınıza girdiklerinde bu mikropları ev ve iş yerlerinize yayarlar. Böylelikle de bünyelerindeki mikrobu insanlar ile temas ederek dolaylı yoldan sağlık sorunları yaratırlar. Fareler hızla çoğalan kemirgenlerdir ve hem sağlık hem de maddi olarak büyük risk yaratabilirler. İlaçlanmadan kökten çözüm sağlanamaz ve uzman fare ilaçlama personelleri tarafından ilaçlama yapılması gerekmektedir. Fare ilaçlama çeşitli yöntemlerle yapıldığı gibi bazı özel fare ilaçları ile de yapılır.

 

Farelerin Verdiği Zarar

Fareler veba hastalığını yayan tehlikeli canlılardır. Gezindikleri, beslendikleri ve çoğaldıkları yerler çok pis alanlardır oldukları için bu mikropları bünyelerinde tutarak geçtikleri alanlara yayarlar.

Alanlar da bulunan ahşaplar, gıdalara, borulara, kablolara, eşyalara ya da insanlara bile zarar verirler.

İnsanların veya hayvanların yumuşak dokularını ağız salyaları ile uyuşturarak kemirebilir ve hastalık yayabilirler.

Dışkılarını alanın hemen hemen her yerine bırakarak pis alanlardaki mikrobun her yere yayılmasına neden olurlar. Dolayısıyla bu kemirgenlerden kurtulmak şarttır ve profesyonel fare ilaçlama desteği almak önemlidir. Öztürk İlaçlama bu konuda çatı faresi, sıçan, lağım faresi, fındık faresi ya da ev faresi fark etmeden fare ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Sizler tarafından alınan önlemler ve bireysel yöntemler yetersiz kalacağından ötürü bu işin uzman personellerce yapılması daha iyi olacaktır ve elbette alınan desteklerin yanında bilinçli davranmak da çok önemlidir.