EVDE BÖCEK OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALI?

Evler her türlü tehditlere karşı çoğu zaman açık ve korunaksız yerlerdir. Özellikle yaz aylarında evlerdeki camların ve kapıların açık bırakılmasından ötürü çok fazla haşere türü evlerin içine girmekte ve istila etmektedir. Bu durumla karşılaşmak istemeyenler ise evde böcek olmaması için ne yapılmalı şeklinde soru yöneltiyor. Evlerde böceklerin olmaması için alınabilecek en güzel ve ilk önlem temizlik ile hijyen kurallarına uyulmasıdır. Eğer temizlik ve hijyen kurallarına uyulduğu halde yine de evlerde böcek görülüyorsa o zaman bir ilaçlama firmasından destek almakta fayda vardır. Öztürk İlaçlama bu konuda oldukça dikkat çeken firmalar arasında bulunmaktadır. Evde böcek olmaması için ne yapılmalı sorusu ile sık sık karşılaşan ilaçlama ekipleri birçok farklı ilaçlama türleri önermektedir. Bu önerilerin başında ise ilaçlama gelmektedir. İlaçlama yapıldığı zaman kesin ve net sonuçlar alınmaktadır. Bu konuda ilaçlamanın türüne ve yöntemine ise ilaçlama ekipleri karar verecektir. Ancak yine de ilaçlama yapıldığı zaman belirli görüşler alınmakta ve ona göre bir ilaçlama haritası çıkarılmaktadır.

 

İlaçlama işlemi için harita çıkarılması

İlaçlama işlemi başlı başına dikkat gerektiren ve zor olan yöntemdir. İşlemin karışmaması dikkatli ve özenli olabilmesi için belirli yöntemlerin izlenmesi gerekmektedir. Burada ilaçlama firması belirli bir yol haritası çizmekte ve buna bağlı olarak ilaçlama işlemine geçmektedir. Harita çıkarılırken;

  • Alandaki haşere türü belirlenir.
  • Haşere türüne göre hangi ilacın kullanılacağına karar verilir.
  • Haşerenin istila etmiş olduğu alan için yöntem tartışılır.
  • Alan geniş bir çevreyi barındırıyorsa ve açık bir yerse diğer canlıların da zarar görmemesi için önlemler alınır.
  • İlaçlama işlemi öncesinde ve sonrasında bilgilendirme yapılır. Bilgilendirme yapıldıktan sonra belirli aralıklarla takip etme işlemi de gerçekleştirilir.

Birçok kişinin evde böcek olmaması için ne yapılmalı sorusuna verilebilecek yanıt ilaçlama şirketlerinin gayretine de bağlıdır. Etkili, pratik ve doğru ilaçlama yöntemleri kullanılmışsa mutlaka sonuç alınacak ve EVDE BÖCEK OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALI sorusunu sormaya bir daha gerek kalmayacaktır. Bu yüzden ilaçlama firması burada büyük rol üstlenmektedir.