Gözle görünmeyen insanlar için zararlı olan virüs, bakteri, patojen, mantar gibi enfeksiyolara ve ölümlere sebebiyet veren bu mikroorganizmalar evlerde, apartman ve sitelerde, ortak alanlarda, bahçelerde, okullarda, işyerlerinde, gıda yerlerinde, araçlarda vb. kısacası yaşadığınız tüm alanlarda sağlığımızı tehdit edecek unsurlardandır.

Dezenfeksiyon nedir? Diye sorarsanız eğer; insanlar için hastalık yapıcı veya öldürücü özelliği bulunan, gözle görünmeyen zararlı mikroskobik canlıların evlerimizden uzaklaştırılması işlemidir. Yeni nesil cihazlar ile ULV sistemi tarafından yapılan gümüş iyonlama işlemi depo tankına biyosidal ürünlerin oluşturduğu dezenfektan maddeler eklenerek uygulamaların belirli periyotlar halinde yapılarak ortamın  temizlenerek arınması sağlanır.

ULV cihazı tankının içerisindeki Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan, kapalı alandaki yüzeyin her yerine gelecek şekilde sisleme tarzında püskürtme şeklinde yapılır.

İnsanların sağlığını risk altına sokabilecek ölümlere sebebiyet verecek zararlı gözle görünmeyen mikroorganizmalardan kurtulmanın yolları ise dezenfeksiyon, temizlik ve sterilizasyondan geçer.

Öztürk ilaçlama dezenfekte firması olarak uyguladığımız gümüş iyonizer ile zenginleştirilmiş dezenfektan uygulamasıdır. Ruhsatlı Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile püskürtme şeklinde sisleme yapılarak yaşam alanınızın her yeri dezenfekte edilmektedir. Amacımız; insan hayatı için tehlikeli olan virüslerin (CORONA COVİD-19), havada serbest dolaşan canlı ve organizmaların ve mikroorganizmaların dezenfektanlar sayesinde etkisiz hale gelmesini sağlamaktır. ULV cihazı ile komple bütün alanınızın yüzeyleri, eşyalar başka her ne varsa dezenfektan ile arındırılır.

Dezenfekte uygulamalarında gümüş iyonlama işlemi bittikten sonra yaklaşık olarak 15-20 dakika ortama girilmemelidir. Bu zamandan sonra ise sanki hiç uygulama yapılmamış gibi herhangi bir koku hissetmiyor ve temizlik yapmanıza da gerek kalmıyor. Evinize işyerinize rahatlıkla girip güven içinde kullanabilirsiniz.