30

Dezenfeksiyon; Hastalık yapma özelliği bulunan patojen mikroorganizmaların uzaklaştırılması ve tamamen ortadan kaldırılması işlemine dezenfeksiyon denir. Dezenfeksiyon işleminde genelde kimyasalların oluşturduğu dezenfektanlar kullanılır. Dezenfeksiyon ilaçlama yapılacak alanın kaba temizliği yapılıp dezenfekteye hazır hale getirilmesi gerekir. Kapalı alanlarda ULV cihazı ile soğuk sisleme yöntemiyle yapılır. Bu yöntemde en az 2 saat alana girilmemesi gerekir. Uygulama sonrasında herhangi bir temizlik gerekmez. Açık alanlarda yüksek basınçlı ilaçlama cihazı ile spreyleme yöntemiyle uygulama yapılır.

Böcek ve haşerelerden kurtulmuş olmak da ortamın hijyenik olduğu manasına gelmez. Çünkü bu canlılar arkalarında çeşitli bakteriler de bırakmaktadır. Özellikle fare ve diğer zararlı canlıların görülmesi ve ilaçlaması sonrasında dezenfeksiyon ilaçlama da yapılmalıdır. Olası salgınların önüne ancak bu şekilde geçilebilir, virüs, bakteri ve diğer mikroorganizmalardan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu işlemler ile %99,9 oranında bakteri sayısında azalma gözlenmiştir. Her yıl ölümcül bakteri ve grip salgını enfeksiyonlarının sayısında artış meydana gelmektedir. Profesyonel ilaçlama hizmeti veren firmamız Anadolu Öztürk ilaçlama bu noktadan en kaliteli ve Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan malzemeleri kullanarak iç mekan ortamlarında hijyen sağlamaktadır. Dış mekânlar için de bu uygulamaların yapılması mümkün olmaktadır.

Öztürk ilaçlama firması olarak işlemler sırasında uygulanan tüm ilaçlarımız şirketimiz bünyesinde bulunan ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmaktadır. İstanbul Öztürk ilaçlama dezenfeksiyon ve haşere dertlerinize güvenilir bir yapıda çözüm üretir. Eğitimli ve uzman kadrosu ile uzun yıllardır sizlere hizmet vermekte olan bir ilaçlama firmasıdır. 7/24 İstanbul Öztürk İlaçlama firmaları destek hattını arayarak istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz. En etkili ilaçlama yöntemlerini uygulayan Avrupa Öztürk ilaçlama şirketi, haşereler ve böcek ile mücadele kapsamında ilklerden olmayı sürdürmektedir. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, en uygun fiyatlı hizmetlerimizden en kısa sürede faydalanabilirsiniz.