Fare yaydıkları mikroplar nedeniyle insanların hastalanmasına neden olmaktadır. Ayrıca yiyecek bulamadıkları zamanlarda insanların yumuşak dokuya sahip burun, kulak ve parmaklarını kemiren bu canlının ısırığı insanların çeşitli enfeksiyonlara neden olan hastalık ve kuduza yakalanmasına neden olmaktadır. Isırma olmadan da hastalık yayan bu canlı besin maddelerine ulaşımın kolay olması nedeniyle insanlar ile iç içe yaşamaktadır. Veba ve salmonella hastalığının mikrobunu taşıyan bu canlı dokundukları her şeyi kirletmektedir. Bu nedenle farenin temas ettiği hiçbir şey tüketilmemelidir. Farelerin üreme hızları oldukça fazladır. Bir bebek fare 5 ay sonra cinsel yaşamına başlayabilmektedir. Yıl içinde 5 kez yavrulayan çatı faresi her yavrulamada 5-8 aralığında bebek yavru dünyaya getirmektedir. Bir farenin yıl içinde ulaşabileceği sayısı düşündükçe çıldırmamak elde değildir. Bu nedenle fare şüphesi hissedenlerin hatta şüphe bile etmeye gerek yokken çatıda fare durumuna karşı önlem alınmalıdır.

Çatıda fare var durumunun önlemi oldukça basittir. Uzman bir ilaçlama firmasından destek almak bu sorunun çözümü için yeterlidir. Uzman firmalardan çatıdaki farelerden nasıl kurtulurum demeniz, ilgililerin profesyonel ekipmanları size çözüm için sunması için yeterlidir. Düzenli eğitimlere katılan haşere ve kemirgenler ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği konusunda uzman kişilerin çalıştığı fare ilaçlama firmaları uygun fiyatlar ile ilaçlama sunmaktadır. Bu nedenle çatıda fare sorunu olanların bireysel olarak fare ilaçlama ile uğraşması tam bir zaman ve maddi kayıptır. İş uzmanlarına bırakılmalıdır. Uzmanların yapacakları ilaçlama ile sorun daha erken çözülecektir. Böylelikle kemirgen grubunda yer alan farelerin yaşam alanlarına verdiği maddi kayıplar da azalacaktır. Mobilya gibi sert zeminleri bile kemirebilen fareler özellikle elektrik kablolarına zarar vermektedir. Çatıda fare sorunu fark edildiği anda hiç zaman kaybedilmelidir.

İlaçlama hizmeti alınacak olan ilaçlama firmasının ruhsatlı olması gerekmektedir. Ruhsatsız firmalar gerekli şartları sağlamadığı için gerekli yetki belgelerine sahip değildir. Basit ekipmanlar ve kalitesiz ilaçlar ile yaptıkları ilaçlama faydadan çok zarar yaratmaktadır. Çatıdaki farelerden nasıl kurtulurum, en iyi ilaçlamayı hangi firmadan alabilirim, en uygun fiyat ile ilaçlama işlemini kime yaptırabilirim gibi sorular varsa kafanızda bu sorularına cevap verebilecek güler yüzlü personelleri ile olan Öztürk İlaçlama ile görüşülebilir. 7/24 hizmet sağlayan firma garantili hizmet sunmaktadır.