Doğamızda bulunan haşere ve kemirgenler aracılığı yayılan insan ve çevre sağlığını tehdit eden virüslere karşı insektisit uygulamasına verilen isime ilaçlama denir. Böcekler insan sağlığı açısında risk oluşturan sayısız hastalığın taşıyıcısı olmalarının yanı sıra, bu hastalıkları farklı yöntemlerle insanlara bulaştırırlar.

Böcek ve haşere ilaçlama sektöründe teknolojide meydana gelen değişimler ile bağlı olarak haşere ve kemirgenlerle karşı uygulanan mücadele yöntemleri farklılık göstermeye başlamıştır. Tüm bu gelişmeler ışığında ise ilaçlama günümüzde çok büyük bir sektör haline gelmiştir. Buna bağlı olarak korsan böcek ve pire ilaçlama firma sayısında çok ciddi boyutlarda artış gözlemlenmektedir. Bu tarz firmaların kullanmış olduğu ilaçlar uygulama yapılan alan üzerinde tortu ve de kalıntı bırakır.

Böcek ilaçlama şirketleri olarak daima kaliteli ve sağlıklı yaşam alanları sunarız.

Böcekler hem sağlık sorunları nedeniyle hem de soğuk yüzleri nedeniyle kişilere korku veren canlılar grubundandır. Genel olarak pis olarak nitelendirilebilecek ortamlarda yaşıyor olmaları nedeniyle de temas halinde çok ciddi rahatsızlıklara neden olabilecektir. Bunlara örnek olarak hamam böceklerini ve kalorifer böceklerini de verebiliriz. Evde böcek görülmesi durumu ise daha da riskli bir durumdur. Bu canlılar pis ortamlarda dolaşırken aldıkları mikropları ve bakterileri üzerlerinde taşırlar. Temas ettikleri noktalara direkt bulaştırırlar. Ayrıca dışkıları ve salyaları da gözle görülmesi çok mümkün olmayacağından ayrı bir risk taşırlar. Genelde evde bulunan gıdalara temas ederler ve tüketilen bu gıdalar ciddi hastalıklara yol açarlar. Bunun yanında bazı böcekler ısırma veya sokma yoluyla da sorunlara sebebiyet verebilecektir. Buna örnek olarak akrep sokmasını gösterebiliriz.

Bu tür olumsuz etkilere maruz kalmamak için periyodik olarak böcek ilaçlama işlemi yapmak zorunludur. Böylece oluşan böceklerden tamamen kurtulmak mümkün olacaktır ve hatta oluşumunun önüne de geçilmiş olunacaktır. Ne yazıktır ki bizlerin en büyük hatalarından birisi olarak karşımıza bireysel böcek ilaçlama yöntemine başvurmaktır. Eczanelerden, marketlerden veya zirai ilaç satış noktalarından alınan böcek ilaçları tam kesin çözüm sunmayacaktır. Bunun nedeni ise böcek türleri oldukça fazladır ve her biri için farklı dozajlarda ve yöntemlerde ilaçlama gerekebilir. Bazı böcekler kolayca yok edilebilirken bazıları çok daha dayanıklı bir bünyeye sahiptir. Sadece bu neden bile ucuz böcek ilaçlama adı altında yapılan uygulamaların ne denli hatalı olduğunun göstergesi olmalı.

Böcek ilaçlama işleminde bir önemli unsurda ilaçlama yapılacak olan alandaki zararlıların türü ile birlikte fiziki yapıdır. Büyük bir alan olabilir. Gıda maddesi üretilen bir alan olabilir. Ev hayvanlarının bulunduğu bir alan olabilir. Bu gibi durumlarda uzman bir böcek ilaçlama firması desteği almak zorunluluk gibi bir şeydir. Bu tür firmalar genel olarak ruhsatlı ve yasal müeyyidelere kapalı kurumlardır. Çünkü tüm şartları yerine getirmişlerdir. Ayrıca kullandıkları ilaçlar ise Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ki bunun olması çok önemlidir. Yine de anlaşma sağlanacak olan firmada bu özelliklerin olup olmadığının denetlenmesi gerekir. Hatta personellerinin eğitim durumlarına ve böcek türleri konusunda ne kadar deneyimli olduğu dahi sorgulanmalıdır. Bazı kurumların faaliyet alanları gereği standart gün içi saatlerde iş yavaşlatmaları veya bırakmaları mümkün değildir. Bu tür işletmeler genel olarak ya tatil olan bir günde destek talep ederler veya faaliyetin en zayıf oldukları saatlerde uygulama isterler. Böylelikle de en az iş kaybı yaşanmış olacaktır. O nedenle böcek ilaçlama yapacak olan firmayı seçerken de zaman esnekliği uygulayıp uygulamadıklarına da hassasiyet göstermek gerekir.

Böcek İlaçlama İstanbul firması olarak sizlere mutlak müşteri memnuniyeti ilkesi le hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İşletmemiz Öztürk İlaçlama olarak İstanbul’un tüm ilçelerinde gün içi saat ayrımı yapmadan faaliyet göstermektedir. Ekiplerimizde bulunan ziraat mühendisleri böcek türleri konusunda son derece eğitimli ve alanında uzman kişilerdir. Bu sayede uygulama talep edilen alanda ön etüt yapılmakta ve en doğru ilaçlama yöntemi kullanılarak zararlılardan arınmanız sağlanmaktadır. Böcek ilaçlama esnasında kullandığımız ekipmanlar tamamen endüstriyel ve son teknoloji aletlerdir. Böylece de zararlıların saklandıkları tüm alanlara nüfuz edecek ve aynı sorunla tekrar karşılaşmamanızı sağlamaktayız. Tüm ticari zorunlulukları yerine getiren firmamız Sağlık Bakanlığı’nın uygun gördüğü ve onayladığı ilaçları kullanmaktadır. Tamamen insan sağlığını etkilemeyen ve ev hayvanlarına zararı bulunmayan kokulu veya kokusuz ilaçlar ile sizleri böceklerden kurtarırken sağlığınızı da riske etmiyoruz.

Firmamız ile yapacağınız bir telefon görüşmesi ile sizlere olası yöntemler açıklanacaktır. En cazip böcek ilaçlama fiyatları yapılacak işlemler hakkında geniş bilgiyi müşteri hizmetleri yetkilimizden alabilirsiniz. Ardından yapılan anlaşma doğrultusunda böceklerin görüldüğü alan ziyaret edilecek ve öncelikli olarak uygulama alanının fiziksel durumu, içerisinde bulunan canlı veya eşya yapıları ile görülen böcek türleri tespit edilecektir. İş durumunuz ve uygunluk saatlerinize bakılarak belirlenecek olan teknik ve ilaçlar ile işlem sonlandırılacaktır. İlaçlama süresi ve sonrasında nasıl hassasiyetler gösterilmesi gerektiği konusunda kapsamlı bilgi verilecektir. Ne kadar kapalı kalınması ya da ne zaman havalandırma yapılması gerektiği gibi ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız. Böylece de anlık değil uzun süreli bir böceklerden kurtulma yaşamış olacaksınız.