BAL ARASI İLAÇLAMA

Arı bal üreten bir canlıdır. Genel olarak bir zararı yoktur, ancak insanların yaşam alanlarında onlarla yaşamak zorunda kaldığında ise insanlara zarar verebilmektedirler. İnsanların hareketlerini kovanlarına saldırı olarak gördüklerinde, insanları sokabilmektedirler. Bu nedenle bal arısı ve insanlar aynı yerde yaşayamamaktadır. Uzun zaman kullanılmayan yerlerde arıların kovan kurması muhtemeldir. Rahat rahat kovan oluşturan arı, aniden insanla karşılaştığında istenmeyen sonuçlar oluşabilmektedir. Evinin balkonunda, camında bir kovan ile karşılaştıysanız bireysel olarak müdahale etmemelisiniz. Bu durumda yapılması gereken uzman bir bal arısı ilaçlama şirketi bulmak ve şirketten bal arısı ilaçlama hizmeti almaktır. Uzman bal arısı ilaçlama firması arı sokmasına karşı öze kıyafetler kullanmaktadır.

Bal arısı ilaçlaması yapan bal arısı ilaçlama servis seçimi yaparken dikkatli olmak gerekmektedir. İlaçlama yapan her servis ruhsatlı değildir. Ruhsatı olmamasına rağmen ilaçlama yapan firmalar bırakın sizi bal arıları sorunundan kurtarmayı bir karıncadan bile kurtaramayacaktır. Öncellikle mücadele etme yöntemini bilmemektedirler, bunun yanında kalitesiz ilaçlar kullanmaktadırlar ve özel ekipmanları yoktur. Uzman arı ilaçlama firmaları özel eğitimli kişiler ile çalışmaktadır, kullandıkları ilaçların hepsi Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Uygulamalar ve ilaçlar sorun ortaya çıkan türe en uygun şekilde seçilmektedir. Özel ekipmanlar ile uygulanarak hiçbir muhtemel sorun alanı atlanmadan işlem tamamlanmaktadır. Bu nedenle bir ilaçlama ihtiyacı ortaya çıktığında çalışacak arı ilaçlaması firması seçiminde dikkatli olmak ruhsatı olmayan ilaçlama firmaları ile çalışmamak gerekmektedir.

Bal arıları ilaçlama işlemi için İstanbul’da çok sayıda ilaçlama firması seçeneği söz konusudur. Bu firmalardan seçilecek ruhsatlı bir firmaya bal arısı ilaçlama rahatlıkla yaptırılabilir. İlaçlama konusu ne olursa alınacak hizmet muhakkak ruhsatlı firmadan olmalıdır. Ruhsatsız firmaların kullandıkları ilaçlar kanserojen içerebilmektedir. İnsan sağlığı önemli bir servettir, bunu riske atmak dünyanın en saçma hamlesi olacaktır. Bu nedenle sorun yaratan türün ne olduğu fark etmeden uzman desteği alınmalıdır. Ruhsatlı firmalar türleri tanımaktadır, nasıl mücadele etmesi gerektiğini bildikleri içinde başarılı ilaçlama sağlamaktadırlar. Sanıldığının aksine ruhsatlı firmalar uygun fiyatlar ile ilaçlama sağlamaktadır. Piyasada satılan ilaçlara denk bir ücretle profesyonel ilaçlama hizmeti almak mümkündür. İstanbul’da olan Öztürk ilaçlama ruhsatlı bir firmadır. 7/24 hizmete hazırdır.